Ким Кардашиан со нов стајлинг | Trendseteri
Menu

Ким Кардашиан со оваа модна комбинација ги сокри сите свои недостатоци

Ким Кардашиан со оваа модна комбинација ги сокри сите свои недостатоци

 

 

Откако неодамна се најде на жестоки критики поради фотографијата која излезе во јавноста каде се гледа дека нејзиниот задник е пол со целулит, Ким излезе со модна комбинација каде совршено ги сокри сите свои недостатоци.

Имено, познатата старлета се прошета во комбинација која совршено ја истакнува нејзината линија, кратка кожна сукња со висок струк и комбинирана со едноставна црна блуза, и што е најинтересно овој пат го изостави накитот и единствен аксесоар беа нејзините очила за сонце.

Yesterday ? #kim #kimkardashian #kimkardashianwest #kardashian #kuwtk

A post shared by ? Kim Kardashian & Family ? (@kardashians.official) on

Со сандалите во nude боја малку разбива монотонија и уште еднаш покажа дека е вистински познавач на модните камуфлажи, бидејќи е докажано дека гардеробата во оваа боја визуелно ги издолжува нозете.

Как тебе новый выход Ким?? #kimkardashian #kardashian #fashion #celebrity

A post shared by PEOPLETALK.RU (@peopletalkru) on

Kim out in LA ? #kimkardashian

A post shared by K I M D O L L . V O G U E ? (@kimdoll.vogue) on