Долче и Габана го вратија џинсот но со поинаков дезен | Trendseteri
Menu

Долче и Габана го вратија џинсот но со поинаков дезен

 

Џинсот се враќа во мода

 

Модната куќа “Долче и Габана“ оваа сезона го вратија стариот добар џинс, но во малку поинаков стил. На тексасот му додадоа интересни апликации со цветни дезени , птици и анимал принтови.Италјанскиот бренд “ Д и Г“ есента ја  разубавија со модни ревии за машката колекција 2016. Немаат утка нели?