Охрид | | Trendseteri
Menu

Tag: Охрид

Жељко Јоксимовиќ во Охрид

2283
Кликни и погледни што те очекува! Голем концерт на 3. август во Охрид Една од најголемите ѕвезди во регионот,…

Кралот на брзата храна

2554
Кралот на плескавиците со ресторан во Македонскиот Бисер   Имено, Горан Драгошановиќ, попознат како „Вили“ Крал на плескавиците отвара…

Љупка ја отвори сезоната…

2345
Љупка Митрова ја отвори сезоната во Охрид   Згодната Струмичанка Љупка Митрова заедно со нејзиниот дечко Спејко ја отворија…

10 години – Love…

20768
Плажа ГРАДИШТЕ со јубилејно 10то издание на  – Love and Happiness Во пресрет на јубилејното 10. по ред издание…

17 години Cuba Libre

2375
Роденденска забава на Cuba Libre – Охрид   17 години успешна приказна. 17 години најпријатното место на охридското крајбрежје.…

Cuba Libre – Ohrid

1983
Cuba Libre не е само коктел, туку најубавата понуда на охридското крајбежие   Cuba Libre е веќе 16 години…