мода | | Trendseteri
Menu

Tag: мода

Меган Маркл во беспрекорно…

2425
Војвотката Меган Маркл се појави витка и облечена во сопствени креации Војвотката од Сасекс, Меган се врати од породилното…

Модата на големата забава…

2047
Погледнете ги славните во најубавите креации од забавата на Harper’s Bazaar во Њујорк Гламурозната забава „ICONS By Carine Roitfeld“…

Ведри бои кои ќе…

3553
Есен 2019 изгледа ќе биде највеселата и најшарената досега, ако судиме по модната палета која се нуди насекаде околу…

Тренд парчиња за оваа…

5605
Тренди есенски парчиња облека што веќе го преплавија Инстаграм Кога станува збор за мода, особено за најновите трендови, ништо…

Совршен изглед со парчиња…

2574
Mодни трикови кои ќе ви помогнат да изгледате совршено Тајната се крие во вашите плакари Ќе ви преставиме неколку…

Жените што носат црно…

3126
Жените кои често носат црно се истакнуваат и по својот карактер Носењето на црно е повеќе од само едноставен…

Парчиња кои треба да…

1795
Парчиња со кои треба да се подновите пред да одите на одмор Многу жени често прават грешки при изборот…

Стилски комбинации за сите…

3946
По вкус на трендсетерките Како да се скоцкате за на работа ако надвор е пеколно жешко? Која е добитна…

Женски комбинации со старки…

3283
Старките се модниот финиш на секоја урбана комбинација Старките се модниот финиш на секоја урбана комбинација, па и ова…

Лето обоено во лаванда

1447
Тренд кој ќе сакате да го носите Без разлика дали ќе се одлучите за панталони, кошула, сако или здолниште,…