Коса | | Trendseteri
Menu

Tag: Коса

Кокосово масло за вашата…

1991
9 причини зошто уште денес треба да ја намачкате вашата коса со кокосово масло Ако се исхранувате здраво, тогаш…

12 бои на коса…

2244
Какви нијанси ќе бидат хит во пролет/лето 2019? Бронзена коса, нијансирана чоколадно кафена или пак црна? Кој е вашиот…

Нов омбре тренд, кој…

4619
По сите смели трендови на боење, пристигна еден кој ќе го обожавате Се работи за нова омбре техника, која…

Овие 3 фризури се…

4162
Модерни и во тренд и со поретка коса   Жените со тенка и ретка коса секогаш трагаат по фризура,…

Ова боење на коса…

2302
Заборавете на балајаж и запознајте се со чили чоколадо   Доколку сакате некоја топла нијанса и суптилна промена, тогаш…

Фарбање на коса со…

5566
Наместо на леб, „Nutella“ во коса   Фризерското студио „Abed & Samer“ кое што се наоѓа во Бејрут/Либан, нуди…