Кралица на убавината и едноставната мода | Trendseteri
Menu

Кралица на убавината и едноставната мода

Моника Белучи во фустани, во кои само таа изгледа одлично


Привлечната Италијанка е без сомнение една од најубавите жени на светот, а нејзиниот едноставен стил од секогаш ги воодушевувал модните критичари.
 
Секогаш едноставна, а толку елегантна и привлечна, Моника Белучи не носи многу накит и не носи провокативни фустани, таа својот сексапил и шарм го истакнува со едноставна гардероба.
 
Нејзиниот стил се тесни црни фустани кои совршено ги истакнуваат облините, но и фустани со спуштени рамена и длабоко деколте.
На премиерата на филмот на Емир Костурица во Рим прошета во долг црн фустан со цветен дезен во силно жолта боја.
 
Погледнете и уверете се дека таа секогаш изгледа прекрасно.

Photo: Profimedia 1/10

НАРЕДНА ФОТОГРАФИЈА